Białystok: za nami kolejne spotkanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego!

0
207
Podlaski Klub Patriotyczny, źródło: materiały prasowe

W czwartek 24 listopada w siedzibie Podlaskiego Klubu Patriotycznego przy ul. Jurowieckiej 30A/2 w Białymstoku odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta i regionu. Siedziba klubu stwarza bowiem świetne warunku do rozmów i organizacji działań na rzecz lokalnych inicjatyw. To przede wszystkim wydarzenia patriotyczne związane z ważnymi rocznicami, aktywizacja młodzieży szkolnej, podnoszenie własnych kompetencji, a także organizacja spotkań otwartych w podlaskim klubie Fundacji Prosto z Mostu.

Pierwsze zebranie poprowadził Bartosz Sokołowski. Wygłosił referat o Narodowym Święcie Niepodległości w lokalnej pamięci historycznej w związku z kolejną rocznicą 11 listopada. Należy pamiętać, że sam Białystok nie wrócił w granice Rzeczypospolitej tego samego dnia co ziemie centralnej Polski, a kilka miesięcy później –19 lutego 1919 roku. Miasto wymagało wówczas wielu niezbędnych inwestycji oraz uporządkowania spraw administracyjnych.

Podlaski Klub Patriotyczny zamierza prowadzić aktywną działalność w Białymstoku i całym regionie, docierając zwłaszcza do młodych ludzi. W planach są już kolejne spotkanie otwarte na tematy społeczno-polityczne.

Powstanie oraz funkcjonowanie klubu i jego siedziby możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj