Opolskie: niezwykłe odkrycie podczas remontu kapliczki!

0
223
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.:Settergren/pixabay.com

Niecodziennego odkrycia dokonali budowlańcy i leśnicy w trakcie remontu słynnej w okolicach Kędzierzyna-Koźla Kapliczki Hubertus. Chodzi o butelkę zawierającą w środku list.

Zwykle butelki z listami kojarzymy z akwenami wodnymi, do których są wrzucane, by przekazać jakąś wiadomość osobie, która odnajdzie ją w trudnej do określenia przyszłości. Tym razem jednak tego typu butelkę z listem odnaleziono bardzo daleko od morza, bo w województwie opolskim.

O znalezisku poinformowali w sieci pracownicy Lasów Państwowych. Remontowana Kapliczka Hubertus znajduje się bowiem w kędzierzyńskich lasach. Odkrycia dokonali leśnicy i budowlańcy podczas renowacji.

Kapliczkę zabrano z miejsca, gdzie zwykle się znajduje, do remontu, a teren, na którym stoi, postanowiono wyrównać. Wtedy też odnaleziono butelkę z listem.

„Przy okazji tych prac terenowych, bezpośrednio pod kapliczką natrafiono na skrywany w butelce list!!! Na pożółkłym papierze można odczytać imiona i nazwiska znanych osób, które prawdopodobnie brały udział w pracach remontowych wykonanych ponad 30 lat temu” – czytamy w Facebookowym wpisie Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Do tekstu dołączono także fotografie. Na jednej z nich możemy odnaleźć, oprócz nazwisk osób biorących udział w remoncie, również datę. Chodzi o 31 października roku pańskiego 1990. Co ciekawe, tegoroczny remont także zakończy się w październiku.

Zdjęcia znaleziska dostępne są na facebookowym profilu Nadleśnictwo Kędzierzyn, Lasy Państwowe. LINK – kliknij, aby przejść na profil.

Źródło: Facebook / wprost.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj