Data :

SHARE:

Premier Morawiecki o Żołnierzach Wyklętych: Polska nie może o nich zapomnieć!

Najnowsze

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych podkreślił, że Polska niepodległa i wolna nie może zapomnieć o Żołnierzach Wyklętych, o tych, którzy za Ojczyznę oddali życie.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowiono w roku 2011. Data 1 marca związana jest z zamordowaniem tego dnia w roku 1951 siedmiu członków IV Zarządu Głównego WIN.

Podczas tegorocznych obchodów w Warszawie premier Morawiecki podkreślił, że Żołnierze Wyklęci są wielkimi zwycięzcami. To bowiem właśnie oni dali wielkie świadectwo swojego życia. Ważne jest także to, że dziś o nich pamiętamy, chociaż przez dekady PRL komuniści próbowali wymazać Wyklętych z pamięci narodu.

Komuniści, jak przypomniał premier RP, tworzyli w społeczeństwie kłamliwy obraz zrównujący wszystkich Wyklętych z pospolitymi bandytami. Tymczasem byli bohaterami, gdyż walczyli z komunistycznym reżimem będąc w fatalnym położeniu.

Źródło: interia.pl

Michał Wałach
Historyk, dziennikarz i publicysta zainteresowany przede wszystkim dziejami Europy Środkowej i Wschodniej w średniowieczu oraz XX wieku, a także historią myśli politycznej i przeszłością Krakowa. Redaktor naczelny portalu ToHistoria.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najchętniej czytane