„Rogate diabły – udział Wielkopolan w wojnie 1920 roku”, czyli Spotkanie z Historią w Poznaniu

0
305

Za nami kolejne, już VII „Spotkania z historią”.  Spotkanie odbyło się w środę, 15 czerwca. Tym razem projekt organizowany przez Centrum im. Władysława Grabskiego zagościł w stolicy Wielkopolski, Poznaniu.

Autorem prelekcji pt. „Rogate diabły – udział Wielkopolan w wojnie 1920 roku” był Mikołaj Klorek. Przedstawił on wiele faktów z zakresu tego tematu. Większość z nich pozostaje raczej mało znana. Tym bardziej zasługują one na upowszechnienie.  Żywa dyskusja, sporo pytań i wycieczka w przeszłość, to już wszystko za nami. Dowodzi to sporego zainteresowania młodzieży historią, zwłaszcza tą lokalną. Wszystko to sprawia, że być może jeszcze wrócimy do Poznania z podobnymi prelekcjami.

Spotkanie odbyła się na terenie Laboratorium Future Labs w Poznaniu. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

/mt/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj