„Spotkanie z Historią” w Świdnicy! Słuchacze poznali niektóre z dolnośląskich tajemnic!

0
275
Spotkanie z Historią w świdnickim hotelu Esperanto, Świdnica 27 kwietnia 2022. Fot.: Materiały Organizatora (Centrum im. Władysława Grabskiego)

27 kwietnia w Świdnicy odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu Centrum im. Władysława Grabskiego „Spotkanie z Historią”. Wykład pt. „Śladami dolnośląskich tajemnic” wygłosiła regionalistka, pisarka, dokumentalistka i podróżniczka – Joanna Lamparska.

„Spotkanie z Historią” to inicjatywa Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. W ramach projektu organizowane są spotkania, podczas których młodzi Polacy mają okazję w atrakcyjny sposób poznać przeszłość.

Organizacja wykładów z cyklu „Spotkanie z Historią” możliwa jest dzięki wsparciu projektu przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

– „Spotkanie z Historią” było bardzo interesujące. Mogliśmy podczas prelekcji dowiedzieć się ciekawych informacji o naszej okolicy, ciekawostek związanych z Zamkiem Grodno czy kolekcji Izabeli Czartoryskiej. Pani Joanna opowiadała również o historii odnalezionego niedawno obrazu Lucasa Cranacha starszego „Opłakiwanie Chrystusa”. Całe wystąpienie nauczyło mnie, abym patrzył na miejsca, architekturę nie tylko jako obiekty, lecz żebym umiał zobaczyć w nich historię, która w nich jest ukryta – ocenia spotkanie Jakub Nóżka, uczestnik wykładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj