Spotkanie z historią wraca po wakacyjnej przerwie! Na początek: Kraków

0
248
Zaprowadzenie chrześcijaństwa, obraz Jana Matejki.

Czas przebudzić się z wakacyjnego snu! Już w najbliższą środę w Krakowie odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Spotkanie z historią.

Projekt realizowany przez Centrum im. Władysława Grabskiego ma na celu przybliżyć młodym Polakom ważne zagadnienia dotyczące historii Ojczyzny w sposób inny niż na lekcjach w szkole. Dzięki temu zdobywana wiedza jest zapamiętywana lepiej i na dłużej, a wielu uczestników projektu może rozbudzić w sobie zainteresowania dziejami kraju, Europy i świata.

Pierwszym gościem tegorocznej edycji Spotkania z historią w okresie po wakacjach będzie dr hab. Tomasz Graff. Prelegent wygłosi wykład pt. Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich – fakty i mity.

Spotkanie odbędzie się już w środę 19 października w sali gimnastycznej XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 7. Początek o godzinie 10:30.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego  w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj