Za nami szesnaste „Spotkanie z historią”! To ostatnie wydarzenie w ramach cyklu

0
172
Źródło: Centrum Grabskiego

Przez cały rok 2022 fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego organizowała w licznych szkołach na terenie kraju niezwykłe wydarzenia edukacyjne skierowane do młodych Polaków. Dziś w Krakowie odbyło się ostatnie Spotkanie z Historią!

W ramach inicjatywy Centrum Grabskiego uczniowie szkół mogli poznawać historię w inny sposób niż ma to miejsce na lekcjach. Do placówek przychodzili zaproszeni przez organizatorów wydarzeń prelegenci – historycy i regionaliści – oraz rekonstruktorzy.

W środę 7 grudnia w Niepublicznym Chrześcijańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 4 odbyło się szesnaste spotkanie w ramach Spotkań z Historią. Tym razem dr hab. Tomasz Graff wygłosił wykład pt. „Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich – fakty i mity”.

Dzięki spotkaniu młodzi Polacy poznali złożoną rzeczywistość pierwszego, a zarazem kluczowego wydarzenia w naszej narodowej historii.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj