Czy patriota może być egoistą? Jak nie marnować dziedzictwa kulturowego? Za nami ważne spotkania!

0
124
Źródło: fundacja Prosto z Mostu

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbyły się ostatnie z cyklu czterech spotkań pt. „Dlaczego warto być patriotą?”. Były one realizowane przez fundację Prosto z Mostu w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, Priorytet 1.  Obydwa odbyły się w Krakowie: pierwsze we wtorek 12 grudnia, drugie w środę 20 grudnia.

Pierwsze ze spotkań upłynęło pod znakiem rozważań „Czy patriota może być egoistą?”. Wykład na ten temat wygłosił i dyskusję poprowadził dr Karol Petryszak. Rozważania koncentrowały się wokół tematu „idealnego patriotyzmu”, tego na czym on polega i czy w ogóle jest „wykonalny”, a także jak w takim widzeniu świata i życia konkretnych osób sytuuje się poczucie wspólnoty i narodu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania.

Drugie z opisywanych spotkań, które odbyło się w środę 20 grudnia, rozpoczęło się od wykładu pt. „Jak nie marnować dziedzictwa kulturowego”, który wygłosiła dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin. W spotkaniu licznie udział wzięła młodzież z XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Zarówno sam wykład, jak i przebieg dyskusji dowiodły, jak ważne jest promowanie dziedzictwa kulturowego w przystępny, nowoczesny sposób. Dużą rolę w tym odgrywają nowe media. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w kontekście prób zainteresowania tą tematyką młodego pokolenia.

Cykl opisywanych spotkań, których w sumie było cztery, to działanie sfinansowane ze środków Narodowego Instytuty Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj