Wiemy kto zagra Tadeusza Kościuszkę w najnowszej międzynarodowej produkcji filmowej!

0
509
Tadeusz Kościuszko

Międzynarodowa produkcja filmowa pt. „Kos” „balansuje między kinem historycznym, a opowieścią o ludziach, o marzeniach” – ocenia producent filmu Leszek Bodzak. Wiemy kto w obrazie wcieli się w Naczelnika.

„Kos” ma być hollywoodzką opowieścią nawiązującą do wydarzeń z XVIII wieku. W rolę Tadeusza Kościuszki wcieli się w filmie znany polski aktor Jacek Braciak. Inni bohaterowie grani będą także przez popularnych polskich aktorów, między innymi Roberta Więckiewicza, Bartosza Bielenię czy Andrzeja Seweryna.

Jacek Braciak na planie filmu „Kos” w reżyserii Pawła Maślony. Fot.: Materiały prasowe/Łukasz Bąk/Kino Świat.

Historia zaczynać będzie się w roku 1794, gdy do Polski z USA powrócił Tadeusz Kościuszko. Główny bohater planuje wzniecić powstanie narodowe i przekonuje do niego szlachtę oraz mobilizuje chłopów. Towarzyszu mu przyjaciel i były niewolnik grany przez Jasona Mitchella. Za Naczelnikiem podąża rosyjski wojskowy, w którego wcieli się Robert Więckiewicz.

Ich losy przecinają się z historią szlacheckiego bękarta granego przez Bartosza Bielenia. Ojciec bohatera (w tej roli Andrzej Seweryn) uwzględnił go przed śmiercią w testamencie, ale dziecko z nieprawego łoża musi walczyć o swoje z bratem i legalnym potomkiem (Piotr Pacek).

Premierę filmu zaplanowano na rok 2023.

Źródło: natemat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj