Data :

SHARE:

Zaskakujące odkrycie archeologów! Czy to fragment przedmiotu opisanego w Biblii?

Najnowsze

Zespół archeologów z Uniwersytetu w Tel Awiwie oraz Izraelskiego Urzędu Starożytności w trakcie badań tzw. Miasta Dawida najprawdopodobniej odnalazł niezwykły artefakt. Chodzi o przedmiot opisany w Piśmie Świętym.

Miasto Dawida to nazwa stanowiska archeologicznego. Zdaniem historyków, archeologów i innych naukowców, to właśnie w tym miejscu rozpoczęła się najstarsza historia Jerozolimy. Teraz badacze odnaleźli tam fragment przedmiotu najpewniej znanego z Biblii.

Chodzi o tron króla Salomona znany z Pierwszej Księgi Królów.

„Następnie król sporządził wielki tron z kości słoniowej, który wyłożył szczerym złotem. Tron miał sześć stopni i owalny szczyt z tyłu oraz poręcze po obu stronach siedzenia, a przy poręczach stały dwa lwy. Na sześciu stopniach stało tam po obu stronach dwanaście lwów. Czegoś takiego nie uczyniono w żadnym z królestw” (1 Krl 10, 16-20) – czytamy w 10. rozdziale Pierwszej Księgi Królewskiej.

Tymczasem właśnie teraz archeolodzy odnaleźli ozdobne płytki z kości słoniowej, która w tamtym czasie mogła być nawet cenniejsza niż złoto. Ilość takich fragmentów szacuje się na około 1,5 tysiąca. Niektóre były jednak w kiepskim stanie. Na części z nich widać jednak zdobienia znane z innych symboli z tamtego okresu.

Na znalezisko natrafiono w ruinach pałacu z VII lub VIII wieku – podaje national-geographic.pl. Zdaniem specjalistów z Izraela ów czas to okres największej świetności Jerozolimy w okresie starożytnym.

Źródło: national-geographic.pl

Michał Wałach
Historyk, dziennikarz i publicysta zainteresowany przede wszystkim dziejami Europy Środkowej i Wschodniej w średniowieczu oraz XX wieku, a także historią myśli politycznej i przeszłością Krakowa. Redaktor naczelny portalu ToHistoria.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najchętniej czytane