Nowa inicjatywa fundacji Prosto z Mostu: Podlaski Klub Patriotyczny właśnie rozpoczął działalność!

0
281
Podlaski Klub Patriotyczny

W Białymstoku pojawiło się nowe miejsce. Nie chodzi jednak o park, restaurację czy kino, ale obszar, w którym młodzi ludzie, społecznicy i działacze, będą mogli się spotkać, porozmawiać i zwiększyć swoje kompetencje. Mowa o Podlaskim Klubie Patriotycznym powstałym z inicjatywy fundacji Prosto z Mostu.

Podlaski Klub Patriotyczny – jak podają przedstawiciele fundacji Prosto z Mostu – zajmować będzie się wspieraniem i rozwijaniem projektów patriotycznych, kulturalnych, historycznych i społecznych na terenie województwa podlaskiego. Będzie ponadto angażował się w inicjatywy ogólnopolskie. Ma także służyć pomocą inicjatywom realizowanym przez inne podmioty. Nie zabraknie w nim jednak czasu na dyskusje, zwłaszcza dotyczących historii. Klub planuje angażować się w szkolenia dla młodych działaczy sektora pozarządowego i organizować spotkania z ciekawymi gośćmi.

Powstanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Białystok jest trzecim po Krakowie oraz Warszawie ośrodkiem, w którym rozwijamy swoją aktywność. Stąd wywodzi się wielu spośród naszych współpracowników, tutaj chcemy budować jeden z filarów naszej działalności. Cieszę się, że możemy to robić poprzez udostępnienie miejsca, w którym młodzi i nie tylko młodzi działacze będą mogli rozwijać swoją działalność społeczną. Tej ostatniej wciąż jest zbyt mało. Trzeba ją wspierać, szkolić w zakresie jej prowadzenia oraz do niech zachęcać. To jeden z naszych celów – tłumaczy dr Krzysztof Tenerowicz, prezes fundacji Prosto z Mostu.

Fundacja Prosto z Mostu istnieje od roku 2014 roku. Jest m.in. wydawcą naszego portalu – ToHistoria.pl. Aktywność fundacji skupia się na kwestiach medialnych, historycznych, kulturowych oraz edukacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj